روش‌های موفقیت تحصیلی | قسمت5 | انتخاب کلاس کنکور

روش‌های موفقیت تحصیلی | قسمت5  | انتخاب کلاس کنکور

بعد از انگیزه و تلاش، انتخاب امکانات آموزشی مانند ، مدرسه، کلاس کنکور و معلم در موفقیت شما نقش کلیدی دارند باید کلاس و معلم خود را درست انتخاب کنید تا نتیجه ی خوبی بگیرید.

انتخاب کلاس کنکور

زمانی در کلاس کنکور(حالا یا حضوری یا آنلاین) ثبت نام کنید که از ته دل بخواهید درس بخوانید فکر نکنید با شرکت در فلان کلاس یا استفاده از فلان دبیر معروف می توانید در آن درس ؛ درصد خوبی بگیرید حتما شما هم افرادی را میشناسید که در این کلاس ها شرکت کرده اند و نتیجه ی خوبی هم نگرفته اند. این را بدانید که انسان فرزند زحمت و تلاش خود است هر چه تلاش کنید به همان میزان نتیجه می‌گیرید.

بعد از انگیزه و تلاش، انتخاب امکانات آموزشی مانند ، مدرسه، کلاس و معلم در موفقیت شما نقش کلیدی دارند باید کلاس و معلم خود را درست انتخاب کنید تا نتیجه ی خوبی بگیرید.

برنامه ریزی برای کلاس های کنکور

۱- بهتر است بیشترین حجم کلاس کنکور را همان اوایل تابستان یا مهر داشته باشید و به تدریج حجم کلاس ها را کم کنید و بیشتر به جمع بندی آموخته هایتان بپردازید. برنامه زیر الگوی مناسبی از میزان کلاس ها را نشان میدهد:

تابستان : ۵۰درصد کلاس ۵۰درصد مطالعه و تمرین فردی

پاییز: ۳۵درصد کلاس ۶۵درصد مطالعه و تمرین فردی

زمستان:۳۰درصد کلاس ۷۰درصد مطالعه و تمرین فردی

فروردین ماه:۲۰درصد کلاس ۸۰درصد مطالعه و تمرین فردی

اردیبهشت ماه تا کنکور:

10 درصد کلاس ۹۰درصد مطالعه و تمرین فردی

البته برای درس مهم ریاضی ، همه جلسات بسیار مهم هست و اگر معلم شما عادت به حل تست‌های ترکیبی دارد تا آخر سال در کلاسش حضور داشته باشید.

این مطلب را هم بخوانید
تراز معدل چقدره؟

۲- دوستان دهم و یازدهم بهتر است در تابستان حداکثر ۴ تا ۵ روز ترجیحاً (صبح ها و در صورت لزوم از مهرماه به بعد حداکثر ۱ تا ۲ روز (ترجیحاً آخر هفته) به کلاس بروند.
۳- دوستان قدیمی فارغ التحصیل شما که در کنکور با تجربه تر هستید در صورت نیاز ۳ تا ۴ روز در هفته ترجیحاً صبح ها) به کلاس بروید.
۴- اگر میخواهید کنار مدرسه در کلاسهای کنکور شرکت کنید یک تا سه درس را که واقعاً به کلاس آنها نیاز دارید، انتخاب کنید. بهتر است زمان تشکیل کلاسها در روزهایی از هفته باشد که به مدرسه نمی روید.
۵- رفتن به کلاس های زیاد بعد از مدرسه چندان مفید نیست چون:

الف ـ در مدرسه انرژی اصلی شما مصرف میشود و تمرکز و انرژیتان برای یادگیری در کلاسهای بعدی کمتر خواهد بود.

ب ـ بین تعطیلی مدرسه و شروع کلاس کنکور معمولاً زمانی وجود دارد که از آن استفاده نمی کنید و تلف میشود.

ج ـ کلاسهایی که تا شب ادامه دارد فرصتی برای جمع و جور کردن دروس تدریس شده باقی نمیگذارد از طرفی خستگی زیاد، نایی برای کار شبانه باقی نمی گذارد.

دانش آموزان قوی و فعال در کنکور:

دانش آموزان قوی و فعال بهتر است در کلاس هایی که تا فروردین ماه تمام میشود شرکت کنند شرکت در کلاس «تا پای کنکور» یا کلاس های فوق العاده ای که در ترم بهار برگزار میشود برای آنها مفید نیست تجربه نشان میدهد بچه های قوی و فعال بعد از عید، بیش از آنچه که معلمان کلاس کنکور در اختیارشان میگذارند خودشان یاد میگیرند.

این مطلب را هم بخوانید
مشاوره کنکور ریاضی 1403

زمان برای یادگیری و تکرار و تمرین و تست زنی دروس کنکور خیلی کم هست، اصلا نمی‌توانید اهداف تعیین شده خود را در یک‌سال آخر ، به انجام برسانید. زودتر و از سال دهم و یازدهم شروع کنید.

نتیجه‌گیری در درس ریاضی و بااین سوالات کنکور ، کار یکسال نیست، خیلی باید حرفه‌ای باشید ، حتی کتب کمک درسی موجود ، فقط تا حدی می‌تواند سرعت شما را زیاد کند ، برای تسلط سر آزمون لازم هست ، سؤالات کنکورهای آزمایشی مختلف را بررسی و تحلیل کنید یا تحلیل سوالات آزمونهای مختلف را ببینید.

این‌کار رو براتون در کانال تلگرام خودمون به آدرس زیر براتون انجام دادیم.

https://t.me/+yRsXDvbHXp85MTZk

 

برخی از مقالات

بهترین منابع ریاضی دهم

 روش‌های موفقیت تحصیلی (قسمت۱)

 روش‌های موفقیت تحصیلی (قسمت2)

 روش‌های موفقیت تحصیلی (قسمت3)

 روش‌های موفقیت تحصیلی (قسمت4)

اصول اولیه برنامه ریزی

عامل اصلی موفقیت چیست؟

بهترین دبیر ریاضی کنکور

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید