سبد خرید

امتحان نهایی ریاضی

امتحان نهایی ریاضی

امتحان نهایی ریاضی

برای امتحان نهایی ریاضی چه‌کار کنیم؟ برای امتحان نهایی جسابان چه‌کار کنیم؟ ممکنه برای شما هم این سوال مطرح شده باشه ، برای امتحان نهایی ریاضی چه باید کرد که نمره بیست بگیریم و نیاز به ترمیم معدل هم نداشته باشیم ؟ می دانیم که قرار هست ، معدل امتحان‌نهایی در کنکور تاثیر مثبت داشته باشد و این تاثیر تا شصت درصد هم خواهد رفت. ایده اثربخشی نمرات امتحان نهایی مدرسه در آزمون ورودی دانشگاهها و سیستم پذیرش دانشجو در اکثر کشورهای دنیا وجود دارد. تاثیر معدل و امتحان نهایی در کنکور ، باعث می‌شود که مدرسه و کتاب درسی و وزارتخانه‌ای کمرنگ نشود و تمرکز و توجه دانش‌آموزان فقط به سمت روزهای تستی و تکنیکی که سابقا در کنکور جواب می‌داد نرود.
برای نتیجه گرفتن خوب در امتحان‌نهایی و خصوصا درس ریاضی و حسابان به موارد زیر دقت کنید:

الف) تحلیل کامل و خط به خط کتاب درسی و حل مسئله‌ها و کار در کلاس‌ها و تمرین‌های کتاب .

این کار برای کتاب ریاضی ۳ یعنی ریاضی تجربی دوازدهم در قسمت آموزش حرفه‌ای ریاضی دوازدهم
با لینک خرید
https://samansalamian.ir/?p=6816
موجود است.
دکتر سامان سلامیان ، بهترین دبیر ریاضی کنکور در تهران ، خط به خط کتاب ریاضی را بررسی کرده و در فصل‌هایی مثل تابع و مثلثات ، مطالب پایه از ریاضی سال دهم و ریاضی سال یازدهم را دوره کرده‌اند و با حل مسئله های متعدد ، کتاب ریاضی دوازدهم را به طور کامل، ساده و مفهومی تدریس کرده‌اند.
دامش‌آموزان رشته ریاضی برای امتحان نهایی درس حسابان ۲ خود نیز می‌توانند از لینک فوق ، فصل‌های مشترک کتاب حسابان دوازدهم را مشاهده و تمرین نمایند.
برای امتهان نهایی درس ریاضی ۲ یا درس ریاضی یازدهم و حسابان یک می‌توانید از لینک زیر آموزش حرفه‌ای ریاضی یازدهم را تماشا کرده و با مشاده تحلیل دقیق مسئله‌ها ، برای امتحان نهایی مفهومی آماده شوید.
https://samansalamian.ir/?p=6584

این مطلب را هم بخوانید
دانلود نمونه سوالات امتحان نهایی ریاضی

دانش‌آموزان کلاس دهم برای امتحان نهایی ریاضی ۱ یا ریاضی دهم از لینک

https://samansalamian.ir/?p=6065
استفاده کنند. در این ویدئو‌ها ، همه نکات کتاب درسی به همراه تحلیل تمرین‌ها و تست‌های فراوان برای دانش‌آموزان تشریح شده است.

ب) برای موفقیت در امتحان نهایی ریاضی شرکت در آزمون‌های شبه‌نهایی برای هر پایه توصیه می‌شود. برررسی کلید آزمون و نحوه بارم‌بندی و نوشتن جزوات در برگه ، از تنرین‌هایی است که دانش آموز برای امتحان نهایی ریاضی باید انجام بدهد.

در بخشنامه ارسال شده برای مدارس گفته شده:
انتظار میرود با توجه به تغییرات امتحان نهایی ، همه دانش‌آموزان در امتحانات شبه نهایی شرکت کنند و این موضوع برای این است که خدای ناکرده دانش آموز سر جلسه امتحان نهایی اصلی با سوالات جدید غافلگیر نشود، برگه نویسی بیاموزد و وقت کم نیاورد.

امتحان نهایی ریاضی

ج) بهترین فایده امتحان نهایی تمرینی ، آشنایی دانش‌آموز با نوع اجرا  و  نوع تصحیح اوراق امتحان نهایی می باشد .

چالش بیشتر در نوع تصحیح است
پیشنهاد بهترین معلم ریاضی کنکور ، دکتر سامان سلامیان این است که تبحر در متن کتاب درسی  ، شناخت سوالات دو سال قبل کنکور و نهایی

حل سوالات احتمالی آموزش و پرورش، شرکت در آزمون تشریحی یکی از موسسات:
قلمچی (کانون فرهنگی آموزش)
گزینه دو
یا
ماز
یا
نشانه
برای حرفه‌ای شدن دانش‌آموزان و سبک‌شناسی سوالات بسیار مهم است.

البته بزای داوطلبان کنکور که خیالشان از امتحان نهایی ریاضی راحت شده است این است که با تهیه بسته جامع ” متامس” سطح ریاضی خود را برای کنکور بالا ببرند.بسته جامع “متامس” منبع اصلی استفاده دانش‌آموزان ، دبیران کنکور و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای تدریس ریاضی در حد کنکور است.
بیش از صد و پنجاه ساعت ویدئوی آموزشی، سه جزوه طلایی ، تحلیل بیش از دو هزار تست و مسئله به همراه ده سری آزمون شبیه ساز کنکور حاصل بیش از ربع قرن تجربه دکتر سامان سلامیان در آموزش ریاضیات مفهومی ، در بهترین مراکز آموزشی تهران است.
لینک تهیه بسته جامع ” متامس

این مطلب را هم بخوانید
ده فرمان مشاوره‌ای برای جمع بندی کنکور و امتحانات نهایی

پیشنهاد می‌شود که در آزمون شبه نهایی همه دانش‌آموزان شرکت کنند

دانش‌آموزان، قوی ، خیلی آزمون شبه‌نهایی را جدی نگیرند فقط حاضر بشوند و‌ با جو امتحان نهایی آشنا بشوند.

متوسط‌ها سعی کنند که حتما نمره خوب بگیرند .

دانس‌آموزان ضعیف حتما قبلش دوره کامل انجام دهند، کتاب فرمول بیست انتشارات گاج می‌تواند منبع خوبی برای نمره خوب امتحان نهایی ریاضی باشد.
واقعیت داستان این است که کنکور اردیبهشت فقط برای داوطلب قوی و پشت‌کنکوری‌های فارغ‌التحصیل مناسب است،

بقیه باید روی امتحان نهایی و کنکور تیر سرمایه‌گذاری کنند.

اگر برای امتحان نهایی خود یا فرزندتان نگران هستید برای کلاس خصوصی آنلاین یا حضوری در تهران با شماره
02126645161
تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها ۰