سبد خرید

منبع دوم در ریاضی کنکور

منبع دوم در ریاضی کنکور

یکی از نگرانی‌های بچه‌ها هنگام شروع درس خوندن واسه کنکور اینه که نحوه استفاده از منابع چطوری باشه و خصوصا میخوان بدونن کی باید از منبع دوم در ریاضی کنکور استفاده کنند.

مثلا تا الان بخش زیادی از بچه ها که مطالعه رو شروع کردند چندین فصل از هر درس رو مطالعه کردند و واسشون سواله کی باید سراغ مطالعه منبع دوم در ریاضی از این مطالب برند!

به طور کلی منبع دوم برای این استفاده میشه که شما وقتی که برای بار دوم میخواید یک مبحث رو بخونید اولا تست‌های تکراری نزنید و دوما سطح تسلط‌تون روی مطالب رو ببرید بالاتر.

برای مثال شما برای آزمون های تابستان؛ فصل تابع ریاضی دهم رو کار کردید و تست و مسئله ازش حل کردید ؛ کتاب خیلی سبز ریاضی، رو خوب مسلطی، حالا که دوباره فصل تابع در بودجه‌بندی آزمون قرار میگیره بهتره که (در صورتی که حداقل ۸۰٪ منبع اول‌تون رو تکمیل باشید).

از منبع دوم مثلا تستهای کتاب هزار تست ریاضی نشر دریافت استفاده کنید تا با تست‌های جدید و نکات جدیدتر و مسیله‌های متفاوت و پیچیده‌تر و ترکیبی‌تر رو به رو بشید.

نکاتی که باید برای انتخاب منبع دوم در ریاضی کنکور توجه کنید:

  • باید سطح دشواری بالاتری داشته باشه تا بتونه شما رو به چالش بکشه.
  • سعی کنید منبع دوم و اول از یک انتشارات نباشند تا با سلیقه‌ها و طرزفکر طراحان متفاوت آشنا بشید.

درصورتی که منبع اول‌تون هم سطح خوبی داشته می‌تونید به عنوان منبع دوم از آزمون‌های آزمایشی استفاده کنید. به شدت تحلیل سوالای ریاضی آزمونای مختلف تو رو حرفه‌ای می‌کنه!

این مطلب را هم بخوانید
گام‌های آخر برای کنکور | آخرین نکات جمع بندی کنکور

چون در وهله اول سوالات استانداردی هستند و همچنین گزیده شده و هدفمند انتخاب شده‌اند.

نکته برداری از منبع اول‌تون داشته باشید دقت کنید منظور خلاصه نویسی نیستا! ریاضی خلاصه نویسی نداره، نمونه مسئله ها رو میتونید علامت بزنید یا جدا بنویسید اگه نه فرمولی نداره گه خلاصش بنویسید! چون در طول سال مرور نکات استخراج شده و تست‌های علامتددار منبع‌اول‌تون در مرور سریع‌تر خیلی کمک میکنه!

در آخر مثل همیشه بگم که ریاضی با نوشتن و پر گردن چرکنویس و تموم کردن خودکار خوب میشه، و نه با خوندن، ریاضی خوندنی نیست! کارکردنیه!

دیدگاه‌ها ۰