سوالات ریاضی کنکور تیر ۱۴۰۲

سوالات ریاضی کنکور تیر ۱۴۰۲

سوالات ریاضی کنکور سال ۱۴۰۲ در تیرماه چه در ریاضی تجربی چه حسابان و چه ریاضی انسانی بسیار دشوار بود به طوریکه در وقت پیشنهادی نمی‌توان به همه تست‌ها پاسخ داد.

تست های ریاضی برای خانه تیمی‌هایی طرح شده بود که رتبه برترهای سال‌های قبل با گرفتن پول‌های کلان میلیاردی آماده کلیدزنی بودند.

تست های ریاضی برای دبیران ریاضی کنکور طرح شده بود و نه دانش‌آموز بی‌نوای سرجلسه آزمون.

سوالات ریاضی کنکور تیر ۱۴۰۲ در قبل کنکور تجربی و بعد از کنکور ریاضی

به دانش آموزی از بستگان که کنکور تجربی داشت گفتم در درس ریاضی فقط ۵ سوال پیدا کن و بزن و بعد برو سر درس زمین شناسی.

اگر وقت اضافی داشتی برگرد سر ریاضی و با همین فرمول ساده ، از بقیه رقبا پیشی گرفت.

وقتی تست ریاضی سخت طرح می‌شود باید تست‌های استاندارد را شکار کرد و فقط به همان‌ها پاسخ داد که البته تشخیص این تست‌ها به تسلط زیادی احتیاج دارد که در طول کلاس‌های سالیانه و نکته و تست و همایش،حاصل می‌شود.

هرچه دانش‌آموز تست ریاضی بیشتری ببیند و حل کند، در حل تست‌های ریاضی بعدی روان‌تر و سریعتر خواهد بود. او می‌تواند حجم راه‌حل را تخمین بزند و بعدا با تست درگیر شود.

من نمی‌دانم چرا اعتراض موثری در مورد سوالات ریاضی کنکور نمی شود؟

شاید این سخت‌گیری نامعقول در ابتدا خوش‌آیند برخی دبیران ریاضی شود! منتهی ادامه این روند داوطلب را وادار به حذف درس ریاضی از دروس خود خواهد کرد.

با اطمینان بگویم کنکور دیماه بی‌فایده بود و  وقت تلف‌کن بود.

این مطلب را هم بخوانید
نکاتی برای کنکوری ها

در سال قبل آزمون قلمچی و نشانه بهترین عملکرد را داشتند  و کلا بی خیال آزمون دی‌ماه بودند با این اوصاف موسسه ماز بدترین طراحی را داشت و برنامه دیماز یک فاجعه آموزشی بود.

از طرف دیگر ؛  برای من جای سوال است که چرا بعضی دبیران کنکور برای کنکور ثبت نام می کنند و امتحان می دهند؟

درصد بالای این عزیزان باعث می‌شود که صدای اعتراض ها شنیده نشود و سازمان سنجش سوالات را منطقی بدانند ای کاش این عزیزان بدانند چه ظلمی در حق دانش آموزان می کنند و چه حقی  از داوطلبان ضایع می شود؟

سوالات ریاضی در کنکور

همترازی عادلانه  بین ریاضی کنکور

برای همترازی عادلانه  بین ریاضی کنکور نوبت اول و دوم باید سه شاخص با میانگین یکسان داشته باشیم که نداریم پس کنکور دی و تیر را خصوصا در درس ریاضی، نمی‌توان همتراز نمود.

زیرا از نظر جامعه آماری سطح کیفی سوالات میانگین نسبی مشابه در هر درس متفاوتند که هیچکدام در نوبت‌های مختلف کنکور رعایت نشود و هم‌تراز کردن نمرات از نطر ریاضی بسیار پیچیده و غیر عملی است.

در اینجا باید تشکر هم کرد از بعضی دبیران ریاضی کنکور که چه هدیه ای دادند به فرزندان کشورمان ایران!

یک سال میلیون ها تومان به هر بهانه ای تحت عناوین مختلف مثل کلاس سالانه و نکته و تست  و جمع بندی نهایی،  کنکور،  مرور،  و….  از دانش آموزان گرفتند  و در نهایت  فرمودند هرکس تنها به شش تا ده  تست ریاضی پاسخ داده باشد عالیست!

کمی به خود بیایید!

کسی نیست به این افراد بگوید که  کمی نوآوری بیاورید، روش‌های نخ‌نمای عددگزاری و کنترل گزینه در کنکورهای اخیر جواب نداده و نمی‌دهد نوع و سبک تدریس را عوض کنید،  جزوه هایتان هنوز برای  سال ها پیش است.

این مطلب را هم بخوانید
قانون حذف کنکور

نظر سازمان سنجش در مورد سوالات ریاضی کنکور تیر ۱۴۰۲

سازمان سنجش می‌گوید سوالات کنکور از کتاب درسی است و  تسلط به کتاب درسی مهم هست  ولی انصافا کسی نمیتواند تست ریاضی کنکورهای جدید را بدون رفتن به کلاس اضافه و کلاس خصوصی ریاضی و آنلاين ریاضی جواب دهد.

متاسفانه سلامت روح و روان بچه های مردم برای هیچ کس اهمیتی ندارد.

ای کاش کسانی که برنامه ریزی می کنند کمی خدا را در نظر داشتند و فقط برای نشان دادن قدرت خود حاضر نبودند با بچه های مردم بازی کنند.

فقط دلم برای دانش آموزان می سوزد خدا به دادشون برسه. متاسفم دیگه اسمش کنکور نیست .چون باید سطح همه دانش آموزان در مناطق و دهک های مختلف رو در نظر گرفت.

علت حملات قلبی و تنش های روانی دانش آموزان در کنکور  سال ۱۴۰۲ ،چیدمان اشتباه دفترچه ها بوده است.

از مشاورین و معلمین عزیز تقاضا می کنم فقط درخواستشان از سنجش ،استانداردسازی سوالات جهت رقابت سالم باشد.

با تست‌های ریاضی دشوار و ترکیبی ولی در حد  استاندارد کتاب درسی موافقم ولی نه با سوالاتی ریاضی در حد المپیاد ولی با  وقت اندک .

دیدگاه‌ها ۱
ارسال دیدگاه جدید