بهترین برنامه ریاضی برای عید تا کنکور

بهترین برنامه ریاضی برای عید تا کنکور

در این مطلب به بررسی بهترین برنامه ریاضی برای عید تا کنکور، همچنین به تحلیل و بررسی بهترین جزوات و کتاب و کلاس های نکته تست در زمان جمع بندی و بازه اسفند تا کنکور در درس ریاضی پرداخته شده است.

بهترین کتاب عید تا کنکور در درس ریاضی

مجموعه کتاب هایی مثل هزار تست نشر دریافت تالیف دکتر سامان سلامیان و خط ویژه انتشارات گاج است.
خیلی از کتابهای ریاضی بازار در بازه زمانی نوروز تا کنکور  بی کاربرد هستند. جزوه خوب ریاضی با مثال‌ها و تست‌های متنوع که از هر مدلی یک مورد داشته باشد ؛ جزوه خوب ریاضی محسوب می‌شود.

بهترین جزوه ریاضی برای جمع بندی

در زمان اسفند تا کنکور ؛ در درس ریاضی کمبود منبع و کتاب چکیده و خلاصه  خیلی مشهود است اما جزوات و فیلم‌ آموزش ریاضی   سامان سلامیان خیلی مفید است.
خصوصا ده آزمون شبیه‌ساز ریاضی کنکور که ده آزمون سی تسته هست که در حد استاندارد کنکورهای سال‌های اخیر است و جالب تر اینکه استاد سلامیان  در چهارده ساعت‌، تک تک این تستها را ویدیویی تحلیل نموده است.

کلاس های نکته تست ریاضی

در مورد کلاسهای نکته و تست ریاضی و حسابان هم خیلی توجه کنید که بهترین معلم ریاضی کنکور ؛ باید  تعداد جلسات را کم ولی پر خاصیت طراحی کند.
منظور از پر خاصيت یعنی جزوه ریاضی شامل تستهای چند لایه و چندچیز پُرس باشد تا با یک تست چند مطلب یادآوری و تکرار شود. مجموعه‌ای شبیه جمع بندی ریاضی و همایش ریاضی ولی با نگاه نکته و تستی ؛ مطالب پرتکرار کنکور در آن کار شود.
دقت کتید خیلی از بزرگان ریاضی کنکور ؛ به دلیل حجم بالای کلاس های سالانه و جزوات ریاضی مفصل خود ؛ از گردونه رقابت حذف شده‌اند .
آموزش ریاضی؛ به مرحله مقایسه  هزینه و حجم کلاس و جزوه ریاضی رسیده است.
کیفیت و بستر برگزاری کلاس آنلاین ریاضی؛ به عنوان آیتم درجه چندم اهمیت معرفی می شود .

بهترین کتاب ریاضی برای جمع بندی کنکور

از اسفند تا کنکور ؛ زمان چکیده سازی های پر کاربرد و جزوه ریاضی مفید است .
 اگر حجم کتاب ، فصل آزمون خیلی سبز به یک سوم برسد و‌ تعدادی از سوالات حذف بشود،  خیلی میتواند کمک کننده باشد در حالی که کتاب ریاضی هزار تست نشر دریافت ؛ با تست‌هایی شبیه و کنکور و ساختاری مشابه کنکور ؛ بهترین منبع ریاضی کنکور تجربی است.
در کتاب ۱۰۰۰ تست نشر دریافت، دکتر سامان سلامیان ؛ در هر فصل تعدادی بسته تست آماده کرده است که مشابه خط فکری طراح ریاضی کنکور است.
مثلا از تابع قرارهست که ۶ تست بیاید و در بسته های تابع کتاب ؛ ۱۰۰۰ تست نشر دریافت، تست‌های احتمالی کنکور در این زمینه آمده است.

بهترین جزوه ریاضی برای جمع بندی کنکور

از فروردین تا کنکور ؛ نباید یک جزوه ریاضی پر مطلب و حجیم برای ریاضی طراحی کرد. برعکس باید برای دوران جمعبندی و نکته و تست جزوه ریاضی کم‌حجم ولی پر فایده طراحی کرد.
فصل آزمون خلاصه شده یا خط ویژه منطبق بر کنکور جدید خیلی میتواند مفید باشد.
با بررسی جزوه ریاضی دبیران مختلف ریاضی مشخص می شود که هر جزوه ریاضی برای طیف مشخصی از داوطلبان میتواند مفید باشد  با توجه به سبک تدریسی که از معلم های ریاضی و جزوه ریاضی ایشان دیده می‌شود.
جامعه هدفشان گاهی دانش آموزان ضعیف و گاهی خیلی قوی است و مناسب همگان نیست. ولی یک جزوه ریاضی خوب باید بتواند برای همه طیف دانش‌آموزان و داو طلبان کنکور قابل استفاده باشد. دانش آموزان با استعدادی که در مناطق کم برخوردار هستند و از تدریس استاندارد محروم هستند با یک جزوه ریاضی خوب می‌توانند در حد داوطلبان شهر‌های بزرگ در صحنه کنکور ظاهر بشوند.

بهترین دبیران کنکور ریاضی

بهترین دبیران ریاضی برای جمع بندی ریاضی

تصور می‌شود بعضی معلم‌های ریاضی کنکور؛ طبق پروتکلی که تا امروز داشته‌اند به جامعه اصلی داوطلبان نتیجه گیر کنکور کاری ندارند .
بهتر است معلم‌های ریاضی کنکور برای اینکه همه طیف جامعه کنکوری ها را بتوانند هدف قرار دهند در هفته برای هر درس یک‌ جلسه وی آی پی با سطح سوالات چالشی داشته باشند و نکاتی را در سوالات مطرح کنند که جامعه نتیجه گیر کنکور را نشانه بگیرند.
سامان سلامیان در کلاس‌های آنلاین و حضوری خود ؛ در یک جزوه ریاضی خوب ؛ چینش تست‌های نمونه را به گونه ای طراحی کرده است که در انتهای هر مطلب تست‌های چالشی دشوار آمده است.
بدون در نظر گرفتن اهداف پشت پرده سازمان سنجش کاری که در ریاضی کنکور در حال انجام است ارزشمند است چرا که داوطلب را از روش‌های نکته‌ای و تستی و جاگذاری و کنترل گزینه دور می کند و به مسیر تفکر و تعقل باز می گرداند. ولی برخی از دبیران برند ریاضی کنکور با توجه به رصدی که تا الان از جزوه ریاضی ایشان انجام شده است، قدری باید به کنکور نزدیک تر بشوند تا به یک جزوه ریاضی خوب تبدیل شوند.

مقایسه مدرسه کنکور ایران با کلاسینو 

( هر دوتک تخته هستند ) نشان می دهد که باید به طیف وسیعتری از داوطلبان کنکور خدمت رسانی نمود و نه فقط به طیف خاصی از مخاطب. متاسفانه جذابیت کلاس های آنلاین ریاضی به مطلبی که بیان میشود خیلی بستگی ندارد و به نحوه بیان خیلی وابسته است‌. ولی در ریاضی کنکور با حضور تست‌های پیچیده مطلب و کاربرد مفاهیم و به جواب رسیدن داوطلب مهم هست‌.
این مطلب را هم بخوانید
مثلث خیام پاسکال + جزوه
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید