گام‌های آخر برای کنکور | آخرین نکات جمع بندی کنکور

گام‌های آخر برای کنکور | آخرین نکات جمع بندی کنکور

میدونید که دارید به خاص‌ترین مقطع از مسیر کنکورتون میرسید یعنی دوران‌ جمع‌بندی کنکور.


اینجا جائیکه باید آخرین کنترل‌ها رو بکنی، آخرین تورق‌ها و خوندن ها، فقط یک بار دیگه وقت داری که کم‌ و‌ کسری‌هایی که داری رو جبران کنی و بعد از همه تجاربه‌هایی که در این مدت داشتی بالاخره دستت اومده باشه که چیکار کنی.

چون بعد از اینجا دیگه باید تا خود مقصد رو تخته گاز بری و دیگه وقتی برای اشتباه و سهل‌انگاری نداری!!!

اینجا همون جاییکه که میگن‌ماهی به دمش رسیده یعنی آخرای کاره!

همونجا که باید به نتیجه فکر نکنی و هرچی خوندی رو خوب دوره کنی.

با تموم‌شدن امتحانات نهایی وارد قسمت آخر و پایانی مسیر کنکور شدیم؛ توی روزای باقی مونده که اخرین تایم‌ها و فرصت‌های ما برای تلاش و رسیدن به خواسته‌هامونه.

پس استفاده اصولی از این تایم خیلی خیلی حائزاهمیته.

 

چالش های آزمون های آزمایشی

اهمیت جمع بندی برای کنکور

جمع بندی کنکور یک مرحله مهم و حیاتی در فرآیند آمادگی برای آزمون کنکور است و اهمیت بسیاری دارد. این مرحله برای دانش‌آموزان موفقیت آزمون کنکور را تا حد زیادی تعیین می‌کند. جمع بندی کنکور به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مفاهیم مهم را تثبیت کنند و درک اصولی از مباحث ریاضی، علوم و درس‌های دیگری که باید برای آزمون کنکور آماده شوند، پیدا کنند.

انجام تمرینات و سوالات جمع بندی کنکور کمک می‌کند تا دانش‌آموزان مهارت و سرعت حل مسائل را بهبود ببخشند.

 انجام جمع بندی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا وضعیت اصلی آمادگی خود را برای آزمون کنکور شناخته و نقاط ضعف خود را شناسایی کنند.

این مطلب را هم بخوانید
سوال های امسال کنکور سخته؟

موفقیت در مراحل جمع بندی و حل تمرینات کنکور موجب افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود و آنها را برای انجام آزمون کنکور با اعتماد بیشتر به خود آماده می‌کند.

 انجام جمع بندی کنکور به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بهینه‌سازی زمان و مدیریت زمانشان را بیاموزند و برای آزمون کنکور آماده‌تر باشند.

بنابراین، جمع بندی کنکور به عنوان یک مرحله اساسی و اساسی در فرآیند آمادگی برای آزمون کنکور، اهمیت بالایی دارد و باید با توجه به مزایا و اهمیت‌های فوق، به آن توجه ویژه‌ای داشته شود.

شما می توانید جهت مشاهده فیلم آموزش ریاضی از این صفحه کمک بگیرید.

آزمون جامع و شبیه‌ساز کنکور

تا هفته پایانی وقت دارید هنوز آزمون بزنید؛ اگر از شیوه ۳ روز یک بار استفاده میکنید پس حداقل در این مورد ۵ الی ۶ آزمون دیگه میتونید بزنید و با بررسی و رفع‌اشکال؛ اخرین تلاش‌ها رو برای بالابردن سطح علمی و مهارت آزمون‌‌دادن انجام بدید.

با دقت خاصی آزمون‌هایی که میخواید بزنید رو انتخاب کنید تا هم آزمون استانداردی بدید و هم از سطح دشواری مناسبی با توجه به سطح شما باشه.

توی ریاضی کتاب هزارتست نشر دریافت که سامان سلامیان کار کرده خیلی میتونه موثر باشه توی زیست هم هزار تست دکتر عمارلو.

بحث داغ این روزها؛ همایش‌ها

راستش یکم این بحث سلیقه‌ایه؛ اما یک فکتی که وجود داره اینه که همایش ها بسیار وقت گیر هستند و ممکنه کاملا یک یا حتی دو روز رو از شما بگیرند. پس حتما باید بعد از مشورت و آگاهی کامل در همایش‌ها شرکت کنید.

اگر که در درسی درصد بالای ۶۰ دارید بنظرم همایش با توجه به زمانی‌ که ازتون میگیره اونقدر راندمان و بازدهی نداره و به وقت و انرژیش خودمون نمی ارزه.

این مطلب را هم بخوانید
کنکور ریاضی

ششبیه ساز کنکور

ده آزمون شبیه‌ساز ریاضی کنکور

برای ریاضی تجربی و حسابان میتونی از ده آزمون شبیه‌ساز ریاضی کنکور دکتر سلامیان استفاده کنی.

ده آزمون شبیه ساز ریاضی کنکور در وبسایت دکتر سلامیان 10 آزمون ۳۰ تایی هست که ۳۰۰ تست با تحلیل کامل ویدئویی هست.

پاسخنامه تشریحی و فیلم تحلیل تست‌ها رو داره و برای خرید اینجا کلیک کنید.

خودتون میتونید با گذاشتن وقت کمتر و با زدن تست‌های جدید درصد‌تون رو توی خونه بالا ببرید.

مثلا فرض کن یک همایش زیست ۱۵ ساعت باشه؛ شما جای ۱۵ ساعت شرکت در همایش میتونی خودت ۱۵ تا آزمون جامع زیست بزنی و مقایسه کن وقتی که با غلط‌ها و نزده‌هات آشنا میشی؛

چقدر بار علمی بهتری واست داره تا اینکه در یک همایش نکات روتین و تست‌های کنکور سال‌های قبل دوباره برات مطرح بشن (همچین همایشی واسه کسی که درصدش ۲۰ یا ۳۰ درصده فوق‌العادست اما واسه تو نه🙂)

بچه‌هایی که درصدهای پایین‌تری دارند با انتخاب یک همایش خوب میتونن در اون درس انتظار پیشرفت داشته باشند😉

بیشتر از یکی دو درس همایش نرید تا وقت داشته باشید مطالب باقی درس‌ها رو جمع بندی کنید.

گول معجزه کردن و تبلیغات بعضی همایش‌ها رو هم نخورید!!!

آرامش و روحیه در دوران جمع بندی کنکور

هرکاری که باعث بشه از لحاظ روحی روانی حال بهتری داشته باشید و آرامش‌تون حفظ بشه رو انجام بدید. مهم ترین مسئله روزهای آخر حفظ روحیه و امید تا سرِ جلسه کنکوره.

درمدت باقی‌مانده هم مثل هفته‌ها و ما‌ه‌های قبل همراه‌تون هستم و با توجه به زمان حتما مطالب مناسب و مفید رو دراختیارتون قرار میدیم.

این مطلب را هم بخوانید
ده فرمان مشاوره‌ای برای جمع بندی کنکور و امتحانات نهایی

در آخر بازم اضافه کنم که به نتیجه فکر نکن که استرس بگیری، هر روز دوره و جمعبندی همون روز رو انجام بده، خودتو مثل یه قطعه چوب روی آب رها کن مطمئن باش دنیا اونی که برات بهتره رو برات اتفاق میندازه و ” الخیر فی ما وقع “.

به امید موفقیت همه شما عزیزان✨

دکتر سامان سلامیان

دوره‌های مرتبط
دیدگاه‌ها ۱
ارسال دیدگاه جدید