یادگیری معکوس

یادگیری معکوس

یادگیری معکوس یا Flipped Learning

سال گذشته کتابی خواندم از “جان برگمن” و” آرون سامز ” که معلمانی هستند که با اجرای کلاس معکوس و نوشتن کتابی با عنوان ” یادگیری معکوس در ریاضیات” سایر معلمین را تشویق به اجرای این طرح نموده‌اند.‌ وقتی این روش برای ریاضی که درسی مهارتی است جواب می‌ دهد برای سایر دروس دوره دبیرستان نیز موثر است.


یادگیرنده با محتوایی چون فیلم و کتاب و جزوه اصول درس و مسائل را فرا می‌گیرد و برای تمرین و رفع‌اشکال از معلم خود در کلاس حضوری یا آنلاین بهره می‌برد . این‌جاست که معلم باید توانا باشد تا بتواند درگیری‌های ذهنی و سوالات یادگیرنده را به خوبی جواب دهد.

سامان سلامیان با ارائه برنامه ای هدفمند و دقیق راه موفقیت در کنکور را برای دانش آموزان هموار می سازند. شما می توانید برای شرکت در کلاس های تقویتی با شماره های زیر تماس بگیرید : ۰۹۱۲۱۰۶۳۱۹۸ – ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱

 

🔹️ایده کلاس معکوس،بسیار ساده است. آموزش از طریق فیلم آموزشی قبل از آمدن به کلاس و به صورت انفرادی و استفاده از زمان کلاس حضوری یا آنلاین برای رفع‌اشکال و انجام تمرین گروهی یا تمرکز روی یک فرد خاص.
🔹️سخنرانی معلم از کلاس حذف می‌شود و از زمان کلاس برای تمرین مفاهیم آموخته‌شده و حل تست و تمرین در سطح بالاتر استفاده می‌شود.
🔹️تست و تکالیف ساده در غیاب معلم و تمرین‌های سخت به کمک معلم حل می‌شوند.

🔹️در مدرسه تخصصی ریاضی آموزش به کمک دی‌وی‌دی و جزوه صورت می‌گیرد و سپس در کلاس آنلاین رفع‌اشکال و حل تست بیشتر.

این مطلب را هم بخوانید
روش های مطالعه و یادگیری
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید