سبد خرید

کاربرد ریاضی در زندگی

کاربرد ریاضی در زندگی

کاربرد ریاضی در زندگی

شاید شما هم این سوال را از خود پرسیده باشید  که ریاضی چه کاربردی در زندگی فرد دارد ؟ فواید یادگیری ریاضی در زندگی چیست ؟ و اینکه ریاضی  چه نقشی در زندگی ما دارد ؟  سامان سلامیان دبیر ریاضی تجربی  در ادامه این مقاله به بررسی  پاسخ این سوالات و نقش پر رنگ  کاربرد ریاضی در زندگی می پردازند .

هر عمل حساب شده ای در زندگی، نیاز به ریاضی دارد!

اشتباه نکنید ! درس ریاضی  تنها چند  فرمول و قاعده  نیست  که بعدا  هم هیچ کاربردی  در زندگی  روزمره  دانش آموزان  نداشته باشد  بلکه ریاضی ، روشی برای زندگی بهتر است .

کاربرد ریاضی در زندگی

کاربرد ریاضی در زندگی

محققان معتقدند  کودکان ذاتا  ریاضی دان هستند  و ریاضی را می فهمند . آنان  در دنیای بازیهای رنگارنگ ،مدام  با منطق  ریاضی سرو کار  دارند ولی با گذشت زمان  و نداشتن  تسلط کافی  بر موضوعات  ریاضی ، کودکان  دچار سردرگمی  در ریاضیات  می شوند .

اما در کلاس ( ریاضی تئاتر ) ، یادگیری  عمیق در فضایی شاد و دلنشین  بدون اضطراب اتفاق می افتد  . بچه ها  در تعامل  با هم  مسائل ریاضی  را حل  می کنند  و به تفکر  تحلیلی ، شناسایی مسئله  و آزمودن  فرضیات  دست می یابند .

ریاضیات  درست فهمیدن  صورت مسائله  و درست فکر کردن  برای رسیدن  به جواب است .  آموزش ریاضی  از طریق  اجرای نمایش  و با مشارکت  دوستان ، با ابتکار  و خلاقیت  ، مسئله  را عمیقا  بفهمد، درست فکر  کند به گونه ای  که در حافظه  دراز  مدت  کودک  جای گیرد  و خود، راه حل های مختلف  را کشف نماید .

اگر آموزش ریاضی به شکل  درستی رخ دهد، ذهن و خلاقیت  دانش آموزان  رشد خواهد  کرد .  همین امر توانایی آنان را  در حل  مسائل  بالا می برد  و به آنان  قدرت تحلیل می دهد . دانش آموزانی که تفکر  آنان رشد پیدا کرده  و قدرت  تجزیه  و تحلیل  مسائل را به دست  آورده اند  و تحلیل  موضوعات  برایشان  به عادت تبدیل  شده است، تمام این مهارت ها را در زندگی  روزمره  خود  به کار خواهند  بست  و می توانند  در برخورد  با مسائل  زندگی ، با تجزیه  و تحلیل  وضعیت موجود ، به راه  حل های بهتری دست پیدا کنند .

سامان سلامیان با ارائه برنامه ای هدفمند و دقیق راه موفقیت در کنکور را برای دانش آموزان هموار می سازند .شما می توانید برای شرکت در کلاس های تقویتی با شماره های زیر تماس بگیرید : ۰۹۲۱۳۳۶۳۱۹۸ – ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱

ریاضیات در دوره دبیرستان و آموزش متوسط دو وظیفه بسیار اساسی دارد :

اولین وظیفه ریاضیات این است که برای دانش اموز یک ورزش فکری ایجاد کند ، تا دانش آموز طرز تفکر استدلالی را فراگیرد  و برای هر چیز در طبیعت به دنبال یک دلیل منطقی باشد ، در نتیجه امر ریاضیات می توانند سبب رشد دانش آموز گردد .

مورد دیگر این است که از خود ریاضیات به عنوان یک ابزار استفاده کنند ، می توان گفت ریاضیات همانند یک کارخانه ابزار سازی است ، بسته به نیاز افراد می تواند پاسخ گو باشد .

سامان سلامیان دبیر ریاضی تجربی در مدرسه تخصصی ریاضیات بیان می کنند ، اگر هر دانش آموز در هر درسی به عرفان آن درس دست پیدا کند ، به غیر از زیبایی چیزی در آن درس نمی بیند .

با تشکر مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

دیدگاه‌ها ۰