تراز معدل چقدره؟

تراز معدل چقدره؟

تراز معدل چقدره؟

تراز معدل چقدره؟ قدری عدد بازی کنیم تراز حدودی هر یک از معدل ها در تجربی را مرور کنیم. آیا شما هم نمیدانید تراز معدل چقدره؟

۲۰~~~>>۱۲۰۰۰

۱۹/۷۵~~~>>۱۱۲۰۰

۱۹/۵~~~>>۱۰۳۰۰

۱۹-~~~>>>۹۷۰۰

۱۸/۵~~~>>۸۸۰۰

۱۸~~~>>۸۳۰۰

۱۷/۵~~~>>۷۷۰۰

۱۷~~~>>۷۱۰۰

برای رسیدن به معدل ۱۷ تا ۱۸/۵ کافی است سوالات سال های قبل را بشناسیم و کتاب درسی را هم بلد باشیم.

اگر به دنبال بهترین منابع ریاضی دهم هستید به این لینک مراجعه کنید.

تصویر-تراز-معدل-چقدره؟-9743

برای رسیدن به معدل ۱۸/۵-۱۹

تراز معدل چقدره؟ باید حتما از نظر مهارت محاسبه و مهارت آزمونی آموزش دیده باشیم. برای معدل بالای ۱۹ باید حتما شبیه سازی داشته باشیم.

مهارت نوشتار را بدانیم، پر دقت باشیم‌، کمتر خطا داشته باشیم، حفظیات را خوب مدیریت کنیم، ( حتما سوالات کنکورهای ۹۶-۱۴۰۰) را تشریحی کل کرده باشیم.

نظم دوره و مرور در درس های عمومی را بلد باشیم. حداقل زمان لازم برای رسیدن به این تبحر بطور میانگین ۲۰۰ ساعت و حداکثر ۴۵۰ ساعت می باشد.

با برنامه ریزی پلکانی و چند مرحله ای، امکان پذیر است که بتوانیم تراز حدود ۱۰ هزار را در رده دانش آموزان متوسط با حدود ۲۸۰ ساعت ( ۲۵ روز ) ایجاد کنیم.

دقت کنید که برای نهایی امسال ۷ هفته حدود ۵۰ روز وقت داریم که ۳۵ روز را باید به نهایی اختصاص دهیم ( ۱۰ روز امتحان داریم ۲۵ روز هم آمادگی آزمون داریم جمعا میشه ۳۵ روز )

۱۰ روز هم برای کنکور میشه برنامه دوره ای طراحی کرد.

۵ روز هم به عنوان ذخیره داشته باشیماز الان تا کنکور اول ۱۴ هفته فرصت داریم، حدود ۹۸ روز.

این مطلب را هم بخوانید
دستیابی به موفقیت تحصیلی به کمک اراده

۴۵ روز که برای مدرسه و کارهای مدرسه بطور متوسط باید کسر شود،10 روز ذخیره یا کلاسهای اضافی و خصوصی حدود ۴۳ روز مفید برای آمادگی کنکور داریم.

دانش آموزی را در نظر می گیریم که ترم ۱ سال ۱۲ در دی ماه معدلش حدود ۱۸/۵-۱۹ شده است.

درصد تست زنی اش الان در خانه حدود ۵۰-۵۵ است ( در آزمونها حدود ۲۵-۳۰ است ) معدلش که در بازه زمان بندی گفته شده بالا با نظارت به تراز حدود ۹۵۰۰ تا ۱۰۳۰۰ میتواند برسد.

پس دغدغه معدل نداریم ( فرض می کنیم ساختار تراز سازی در معدل هیچ تغییری نکند و مشابه سال قبل باشد. البته طبق پیش بینی من امسال تغییرات در حد بالای تراز معدل باید داشتت باشیم که بعدا مفصل توضیح خواهم داد و هر مدلی تراز بندی رخ دهد مشکلی برای ما ایجاد نخواهد شد)

دغدغه فعلی ما اول کنکورمی باشد

۴۵ روز مدرسه داریم

۱۰ روز ذخیره

۴۳ روز مفیدبا این اعداد میشه به نتیجه رسید

ولی چرا در عمل کمتر این اتفاق رخ می دهد و نتیجه سازی نداریم؟

به یک موضوع بسیار مهم توجه نمی کنیم

۳۰ تا ۴۰ درصد نتیجه گیری در کنکور وابسته به این اعداد و برنامه ریزی ها و دانش می باشد.60-70 درصد کنکور عوامل دیگری در کنکور موثر هستند.

شما می توانید جهت اطلاع از اینکه روز قبل آزمون چه کار باید انجام دهیم؟ به این لینک بروید.

قدرت ذهنی و روحی و مدیریتی

دانش آموز باید زیاد باشد تا بتواند نتیجه سازی رخ دهد، برای افزایش مدیریت و تاب آوری و خلاقیت، آموزشی باید بر شبیه سازی های بحرانی بسیار تاکید کرد.

این مطلب را هم بخوانید
مشاوره ریاضی

حال به اصلی ترین قسمت ماجرا می رسیم!

چگونه می توانیم قدرت مدیریتی را افزایش دهیم؟ اینجاست که کار مشاوران صاحب سبک دیده می شود.معمولا معلمان فقط روی یک مطلب تاکید دارند که درس بخون و تست بزن و موفق شو.

ولی مشاوران نتیجه ساز، می گویند: اول مدیریت یاد بگیر، بعد درس بخون بعد تست بزن.

ظاهرا تفاوت کوچکی است، ولی در عمل، تفاوت بسیار بزرگی را ایجاد می کند.

مشاوران رتبه ساز و نتیجه ساز، بلدند چگونه از یک اهمال کار یک موفق بسازند.دقیقا اتفاقی است که در کسب و کار رخ میدهد.

بیشتر بخوانید:

برنامه درس خواندن یک کنکوری از بهمن تا کنکور

اهمیت سال دوازدهم در قبولی کنکور

تاثیر معدل امتحان نهایی در کنکور 1403

تاثیر قطعی 50 درصدی: در کنکور 1403، 50 درصد نمره نهایی هر داوطلب از طریق سوابق تحصیلی و به خصوص معدل امتحانات نهایی پایه دوازدهم تعیین می‌شود. 50 درصد دیگر نمره نیز از طریق آزمون تستی کنکور که در خرداد ماه برگزار می‌شود، محاسبه خواهد شد.

حذف دروس عمومی از کنکور: با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور سراسری 1403، تاثیر معدل بر روی نمره نهایی داوطلبان، بیشتر در رشته‌های تجربی و ریاضی خواهد بود، چرا که ضریب دروس اختصاصی در این رشته‌ها بالاتر است.

نحوه محاسبه تاثیر معدل: نمره هر درس در سابقه تحصیلی، از طریق ضرب نمره امتحان نهایی در تراز آن درس و تقسیم بر 100 به دست می‌آید. سپس نمره‌های همه دروس با هم جمع می‌شوند و از آن میانگین گرفته می‌شود. این میانگین همان نمره سابقه تحصیلی داوطلب است.

این مطلب را هم بخوانید
سه اشکال بزرگ در آموزش

موارد تکمیلی

تاثیر معدل برای داوطلبان نظام قدیم: برای این گروه از داوطلبان، معمول نمره کل دیپلم به عنوان سابقه تحصیلی در نظر گرفته می‌شود.

تاثیر معدل برای دارندگان دیپلم های غیرمرتبط: این گروه از داوطلبان می‌توانند در کنکور 1403 شرکت کنند، اما معدل آنها در محاسبه نمره نهایی تاثیری نخواهد داشت. نمره آنها فقط از طریق آزمون تستی کنکور محاسبه می‌شود.

فرصت برای جبران معدل پایین: داوطلبانی که معدل پایینی دارند، می‌توانند در آزمون مشروط مهرماه 1403 شرکت کنند و در صورت قبولی در این آزمون، نمره سابقه تحصیلی آنها بهبود یابد.

شما می توانید جهت اطلاع از اینکه چگونه میتوان اضطراب سر جلسه را از بین برد؟ به این صفحه بروید.

پیشنهاد می کنم

داستان سال ۲۰۰۰-۲۰۰۱ اتومبیل سازی رولز رویس، یا داستان ۲۰۱۵ تولیدات پوشاک زارا، یا داستان ۲۰۰۵ کشتیرانی مرسک، را مطالعه کنید.

ترفندهای زیرکانه گاهی اوقات سبب تحولات بینظیری می شود و ماندگاری ایجاد می کند.

در آموزش مشاوران قدرتمندی حضور دارند که راهکارهای بینظیری را طراحی می کنند و چنان ذوق و شوق قبولی بوجود می آورند که باید به احترام اونها ایستاد.

بطور کلی راهکار عمومی و نسخه مشترک در این زمان برای رسیدن به نتیجه در کنکور اول از نظر دکتر سامان سلامیان بهترین دبیر ریاضی، شروع برنامه ریزی کنکور اول از اول بهمن ماه است با روش پلکانی و چند مرحله ای و ایستگاههای جبرانی است.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید