سبد خرید

اهمیت ریاضی پایه و دهم

اهمیت ریاضی پایه و دهم

اهمیت ریاضی پایه و دهم

صحبت خیلی مهمی رو بچه ها میخوام به عرض برسونم در مورد سوابق تحصیلی و تاثیر معدل در کنکور.صحبتی که خیلی روش تاکید میشه بچه ها، تقریبا میشه گفت صحبت بی‌پایه و اساسیِ و کلا گفته نشه بهتره حتی اگر حرف درستی باشه.

شما باید تلاشتون این باشه که از همون سال دهم برای کنکورتون خودتون رو آماده بکنید، تاثیر معدل حتی اگه ۴۰ درصد هم توی کنکور باشه عملاً به لحاظ تاثیر واقعیش به اندازه ی یکی دو درصد بیشتر ارزش نداره منظورم چیه؟

منظورم این هست که همه ی بچه ها از نمره ی ۲۰ معدل دوران تحصیلشون بالاخره یه نمره ی ۱۷، ۱۸ ای میارن یعنی به هم نزدیک هستند و اون ۴۰ درصد رو تقریباً اکثربچه‌ها یه بخش قابل توجهیشو میارن و نمره ها خیلی بهم نزدیکه.

اما توی کنکورسراسری شما توی هر درستون، ممکنه صفر بیارید، ممکنه صد بیارین. اون دانش‌آموزی که خیلی وارده، خیلی خوب برای کنکورش کارکرده نمره اش ۱۰۰ میشه، اونیکه اصلاً کارنکرده نمره اش صفر میشه پس توی این ۶۰درصدی ای که مربوط به کنکور سراسری میشه همه چیز تعیین کنندس، اون ۴۰ درصدو همه به هم نزدیکن‌.

اصلاً خیالتونو راحت کنم، شبیه همین اتفاق سالهاست الان توی کنکور کارشناسی ارشد داره می افته و همینطور کنکور دکتری  معدل رو مثلاً دارن تاثیر میدن ولی عملاً هیچ تاثیری نداره. همه بالاخره یه معدل ۱۴، ۱۵ توی دانشگاهشون میارن  و نمرات به لحاظ معدل خیلی بهم نزدیکه. با یه دونه، دو تا تست اگر یه دانشجویی اختلاف داشته باشه با رقیب خودش، جبران یکی دو نمره معدل خودشو خیلی راحت میکنه.

حالا منظورم چیه؟
منظورم این نیستش که فکرنکنین معدل اثر نداره و کاری به معدلتون نداشته باشین. بدونید که باید از همین الان برای کنکورتون آماده بشید و منظورمم این نیستش که درسا رو آبکی و قلقی یادبگیرید و به مفاهیمش کاری نداشته باشید، اصلاً منظورم این نیست.

بسته های آموزشی ریاضی

آموزش‌های ریاضیات با سامان سلامیان آموزش‌های کاملا مفهومیه که شما رو برای امتحان تشریحیتون خیلی راحت آماده می‌کنم یه جوری که خیلی راحت نمرات امتحان تشریحیتون ان‌شاء‌الله توی هر ۳ سال نمره ی بالای ۱۹ میارین. ولی اینکه هنر نشد.

این مطلب را هم بخوانید
لزوم شناخت آموزش و پرورش از روش یادگیری دهه نودی ها

شما باید از همون سال دهم برنامه ریزی داشته باشید برای اینکه بتونید جدای از آزمونای تشریحی برای آزمونای تستی که خیلی سنگین‌تر هست و زمان خیلی کمتری دارید هم آمادگی کامل پیدا کنید.

منظورم از اینکه آمادگی پیدا کنید، تست بزنید، این نیستش که مفهومی یادنگیرید ها خیلی از معلما میان میگن با یه نگاه این تست جواب میده از اینجوری حرفا که اصلا بنده همچین اعتقادی بهش ندارم‌.

نه خیلی از سوالات تستی اصلاً راه‌حل هایی طولانی تر از سوالات تشریحی دارند منتها شما باید این توانایی رو پیدا کنید این قابلیت رو پیدا کنید این هنر رو پیدا کنید که همون سوالای طولانی تست رو که این روزها مُد شده و سوالات تشریحی به مراتب راه‌حلّش طولانی‌تره،
توی یکی دو دقیقه حل بکنید، یعنی چی؟
یعنی از سال دهم شروع کنید تست زدن
با آموزش‌های که توی وبسایت براتون گذاشتیم

هم که بچه‌ها تهیه می‌کنن از ما دقیقاً ما همین هدفو برآورده می‌کنیم.

یعنی نمره ی ۱۹.۵ و ۲۰ آخر سال ان‌شاء‌الله قطعیه ولی از همونسال دهم شما رو عادت میدیم به تمرین حل کردنِ تستی. یعنی

جدا از کتاب تشریحی باید هرفصلو که یادگرفتی قشنگ ۱۰۰ تا تست بزنی. کارم خیلی ساده شده دیگه حتما اطلاع دارید که با ویدیو و جزوه آموزشی ما کارو خیلی ساده کردیم.

همینکه سوالای کنکورو خیلی هاشون به کمک فیلم و جزوات ما قابل حل هست، چه سوالای سال ۱۴۰۰ که سخت بوده و چه ان‌شاء‌الله سوالای سالهای بعد که بیرون میاد همشو به کمک ویدیوهای سایت و بسته “متامس” براتون حل می‌کنم که کاملِ کامل در جریانِ امور قرار بگیرین‌.

این مطلب را هم بخوانید
رتبه برترها چگونه در ریاضی خود پیشرفت می‌کنند؟

با مشاورین ما میتونین ارتباط برقرار کنین، بسته آموزش ریاضی پایه به پایه و بسته شاهکار “متامس” کاملشو تهیه کنین.

کار خیلی ساده شده:
هر فصلو توی چند ساعت یادمی‌گیرید و همزمان تست و تشریحی رو باهم یادمی‌گیرید
یعنی یه فصل که تموم شد بعد از ۴ ساعت، کار ۲۰ روز مدرسه‌تونو در واقع ۴ ساعته انجام میدید برای همه ی فصل‌ها این اتفاقِ افتاده، بلافاصله هم شروع می‌کنید اول تمرینای کتابِ مدرسه رو حل می‌کنید و بعد هم از اون فصل قشنگ ۵۰ تا ۶۰ تا ۱۰۰ تا تست حل می‌کنید.
کاری که خودِ من کردم توی بسته های متامس یا آموزش پایه به پایه.
تو همون ۴ ساعت که من آموزش دادم برای هر فصل یه چیزی حدود ۱۰۰ تا مثالم براتون حل کردم که جنبه ی تست داره و جنبه ی تشریحی، هردو تا رو با هم کامل یادمی‌گیرید و ان‌شاء الله از همین سال دهم نیّت کنید که ریاضیات کنکورتون رو استارت بزنید تا ان‌شاء‌الله روزیکه کنکور دارید. چه بچه های دهم، چه یازدهم و چه دوازدهم.
همه‌تونو به خدا میسپارم.
موفق و موید باشید.

دیدگاه‌ها ۰