یادگیری آنلاین ریاضی با کمک نرم افزار

یادگیری آنلاین ریاضی با کمک نرم افزار

یادگیری آنلاین ریاضی با کمک نرم افزار

مفهوم حد با استفاده از راهبرد تضاد مفهومی و نرم افزارDesmo ، آیا شما با این نرم افزار آشنایی دارید ؟ آیا تا به حال با کمک نرم افزار های آموزشی درس خوانده اید ؟ این نرم افزار ها می توانند نقش یک دبیر خصوصی ریاضی را داشته باشند ؟ سامان سلامیان در ادامه به  بررسی این سوالات می پردازند .

یادگیری آنلاین ریاضی با کمک نرم افزار

یادگیری آنلاین ریاضی با کمک نرم افزار

خوشبختانه   درطی سال های اخیر ،جامعه ریاضی  مفهوم حد  را به عنوان  اساس اصلی در محاسبات پیشرفته ، به رسمیت شناخته است .  این مفهوم تنها در جامعه ریاضی  جا افتاده است و  در حال حاضر  در  آموزش ریاضیات که شامل آموزش ریاضیات در مدرسه  و دانشگاه می شود ،این مفهوم جایگاه اصلی خود را ندارد  و در حاشیه قرار گرفته است .  در این مقاله سامان سلامیان بهترین دبیر ریاضی ، سعی بر تجزیه و تحلیل آموزش ،راه های یادگیری  و تدریس  مفهوم  حد با استفاده از  یک ابزار آنلاین و گرافیکی  به نام دسموس  دارند .  همچنین در ادامه  با ارائه مثال هایی  در رابطه با چگونگی  استفاده از راهبرد  تضاد مفهومی  و نرم افزار  گرافیکی دسموس  با یک رویکرد  تعاملی ،پویا  و متقاعد  کننده در مورد  مفهوم حد ،به ویژه  محاسبه کردن حد در بی نهایت ،ارائه می شود .

قرن بیست و یکم ، در حقیقت  قرن کم رنگ شدن جامعه  صنعتی  و  پر رنگ شدن  جامعه ای جدید  است که بیشتر با عنوان  جامعه اطلاعات و دانش  شناخته می شود . در قرن بیست یک ،که آغاز عصر جدیدی است ،تغییراتی  را در پارادایم  در تدریس ، یادگیری  و تغییر انتظارات دانش آموزان و معلمین انتظار می رود .
در ریاضی بهتر از خود باشید.

شما می توانید برای شرکت در کلاس های تقویتی با شماره های زیر تماس بگیرید : ۰۹۲۱۳۳۶۳۱۹۸ – ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱

این دنیای امروزه ،عصر خلاقیت  و نوآوری  نام برده می شود دلیل آن هم ویژگی های  بسیار خلاقانه ،پیشرفت روزافزون  فناوری  ها و نوآوری  در عصر خلاقیت می باشد .این دوران عامل اصلی  پایداری ،پویایی  حرکت همراه با  محوریت خلاقیت  ،نوآوری  و موفقیت جوامع است . دلیل آن در این است که پدیده های خلاقیت و نوآوری ،عرصه بسیار گسترده ای  از جامعه انسانی را تحت  تاثیر عمیق خود قرار داده است . اما نکته ای که مورد توجه می باشد این است که، باید  این را در نظر داشت که  مسیر این همه پیشرفت  از آموزش و پروش می گذرد در نتیجه، آموزش و پروش باید تغییر کند تا  شاهد پیشرفت دانش آموزان باشیم . سکون و  کهنگی  در یک محیط ،دلیل اصلی برای بروز  مشکلات می شود ، اما این تغییرات ایجاد نمی شود مگر آنکه  معلمان از شیوه های  خلاقانه  و جدید برای  تدریس استفاده کنند .  روش های سنتی دیگر جوابگوی  جامعه و افراد نیست  و روش های سنتی  مانع از  حرکت به سمت تحول و پیشرفت می باشد .

این مطلب را هم بخوانید
نقش پررنگ کاربرد مسائل ریاضیات در بازی‌های کودکانه

در حال حاضر آموزش های چند رسانه ای  و یادگیری ریاضی به روش دیجیتال به طور گسترده  در آموزش و تدریس دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد که همگی از پیامد  های  پیشرفت و نو آوری است.  این روش آموزش  از مزایی برخوردار است که  آموزش به روش ستنی اصلا قابل قیاس با آن نیست .

در نتیجه می توان گفت  آموزش به روش چند رسانه ای  در تمام دروس خصوصا درس ریاضی ،سبب افزایش انگیزه  و افزایش علاقه مندی دانش آموزان  به یادگیری دروس  شده است و  راهی عملی  برای درگیر  شدن در یادگیری  می باشد

با تشکر مدیریت سایت مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

برخی از مقالات

چگونگی تاثیر معدل در کنکور

تکنیک های یادگیری

اساتید برتر کنکور

با تشکر مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید