روش تست زدن بدون معلومات

روش تست زدن بدون معلومات

روش تست زدن بدون معلومات

روش تستی یک دروغ قشنگه !

آیا حل تست بدون معلومات امکان پذیر است ؟  روش های شانسی تست زنی  تا چه حد موثره ؟ سامان سلامیان در مدرسه تخصصی ریاضی کنکور  سعی بر این دارد تا بتواند با آموزش بهترین و جدید ترین تکنیک های موفقیت و تست زنی درصد قبولی دانش آموزان را در مدرسه تخصصی سامان سلامیان  کنکور افزایش دهند . در ادامه یکی از دانش آموزان سامان سلامیان در رابطه با  روش های تستی سوال  پرسیده اند ،دبیر ریاضی سامان سلامیان پاسخ این سوال را بررسی می کنند.

روش تست زدن بدون معلومات

روش تست زدن بدون معلومات

این روزها  طراح های کنکور سراری خیلی کم  ،سوالاتی می دهند که بتوان آن ها راتستی حل کرد ، آن هم  تنها دانش آموزی می توانند این  سوالات را حل کنند که که روش کلاسیک و اصیل را  بلد هستند ،شاید بتوانند  با توجه به سابقه حل مساله های زیاد  برخی مسائل را کوتاه تر حل کنند ، این مصداق برای دانش آموزی که در ریاضی  ضعیف است و حتی چرایی یک داستان را  نمی داند اصلا کارایی ندارد  ،بنابراین استفاده از راهکار های تستی یک دروغ قشنگ است  و  تنها برای ایجاد جذابیت معلمان کنکور  و جلب توجه دانش آموزان به درس از این نکات استفاده می شود . دانش آموزی که می خواهد پاسخ سوال را از بین 4 گزینه پیدا کند باید در مرحله اول سوال را به صورت کلاسیک حل کند .

سامان سلامیان بهترین دبیر ریاضی هستند  .شما می توانید برای شرکت در کلاس های تقویتی با شماره های زیر تماس بگیرید : ۰۹۲۱۳۳۶۳۱۹۸ – ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱

حل کردن سوالات به صورت تستی برای زمان دوران جنگ بود و  مجموعه جزواتی موجود بود ،به نام مجموعه جزوات رزمندگان  برای  پسرانی که سال آخر دبیرستان  در جبهه جنگ شرکت می کردند ،جزوات خلاصه ای برای این دانش آموزان طراحی می شد که روش های تستی در آن ها آموزش داده شده بود و در  کنکور از همین  جزوات سوال مطرح می شد .  در واقع دانش آموزانی که بر  حل کردن سوالات به صورت تستی باور دارند ،باید گفت باوری اشتباه است و این مورد تنها در دهه  60 کلاربرد داشته است .

سامان سلامیان با قطعیت  تاکید دارند که در این دهه این موضوع کاملا برعکس  است و طراحان با طرح سوالات خاص خود سعی بر این دارند که ثابت کنند این روش ها کاربرد ندارد.

مثالی  در رابطه با حل کردن سوالات به صورت تستی

200 نفر اول کنکور ،از آنجایی که سوالات بسیاری به چشم دیده و حل کرده اند شاید بتوانند سریع تر به جواب برسند ،اما نمی توانند از یک روش کلی پاسخ سوال را بیابند .  پس بهتر است  حل کردن سوالات را به صورت تستی  فراموش کنید ،ما سعی بر این داریم در مدرسه تخصصی ریاضی کنکور  با روش کلاسیک دانش آموزان را آماده کنیم و بعد ها با روش عدد  گذاری و…  دانش آموزان را آشنا سازیم .

با تشکر مدیریت سایت مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

سختگیری در آموزش ریاضی

بهترین دبیر ریاضی

دبیر ریاضی

آموزش و یادگیری دیجیتال در ریاضی

روش های نوین تدریس ریاضی

کنکور ریاضی

با تشکر مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

دیدگاه‌ها ۱
ارسال دیدگاه جدید