بهترین دبیر ریاضی

بهترین دبیر ریاضی

سلام سامان  سلامیان  هستم ،می خواهم  برای شما  از ریاضی ،کنکور و موفقیت صحبت کنم .بازهم می خواهم  در رابطه با  بهترین معلم و بهترین دبیر ریاضی و  سایر دروس صحبت کنم .

بارها و  بارها  گفته  ام  که بهترین دبیر ریاضی  یا بهترین  معلم در حالت  کلی  اگر معلم خوب باشد  نه میز ،نه  صندلی  و نه تخته  ،هیچ چیز لازم ندارد  و  حتی درس هم لازم ندارد  ،می تواند  وسط خیابان  و  یا حتی پای کوه تدریس کند و به افراد   چیز ها ی مفید یاد  بدهد  به گونه ای که تاثیر گذار باشد  ،لیدر  و رهبر  باشد  و رهبر  درون  هر فرد  را  هم بیدار  کند  .

بهترین-دبیر-ریاضی

طبق مثالی گفته شده  ، همگان به این موضوع واقف  هستند  و آن را لمس  کرده اند  ، در نظام آموزش و پرورشی ،به قراری که اگر معلمی نتواند کلاس را اداره کند، ناظم می‌َشود؛ اگر ناظمی نتواند صف را به خط کند، مدیر می‌شود، و اگر مدیری مدرسه از دستش در برود، می رود منطقه تا برسد به  صندلی وزارت. در نتیجه پیدا کردن یک دبیر  خوب در  همچنین نظامی، یافتن گوهر است.

محتوای علمی در زمان های قدیم تنها  در دست افرادی خاص بود  ،افرادی مثل اساتید که برای یافتن این محتوا ها  باید به مکتب می رفتیم و  ساعات طولانی را برای این محتوا صرف می کردیم . اما در حال حاضر  با ورود اینترنت ،محتوای  علمی هم دیگر دلیلی بر یک معلم برتر و خوب بود نیست ،تمام  قوانین ریاضی ر ا که بنده بیان می کنم  ،هم  جا و در  تمام کتاب های ر یاضی  وجود دارد  . اما معلمی  کردن موضوعی مهم و جدا  است و  می توان گفت معلمی  به معنای  محتوای  علمی  نمی باشد که راحت ازطریق اینترنت به دست بیاید  ،معلم ،استاد یا راهبر  کسی است که به  شما می گوید که چگونه درس  بخوانید  ،نه اینکه چی  بخوانید و  چه کاری را انجام دهید  .

برای  بهتر بیان  کردن این موضوع بهتر است سوالی مطرح گردد ،تفاوت بین سوال های ارزشمند و  غیر ارزشمند در  چیست ؟

در  حقیقت کار معلم دانش  آموختن  نمی باشد  ،معلم راه کسب دانش و  نحوه تفکر  و  بر خورد  با  مسئله را آموزش می دهد  .بهترین دبیر ریاضی کسی است که  دید ریاضی ،دید مهندسی ،دیدمنطقی و دید علمی را آموزش  می دهد  .

و از  نظر من معلم  کسی است که دانش آموز را از راکد  بودن و ایستا بودن رها می کند  ،معلم ستاره  ساز  است ،کشف می کند  ،  پروبال می دهد  ،تشویق می کند  و  پر  می دهد  . در واقع می توان  گفت  معلم  یک بر انگیخته کننده است  و کاری که  انجام  می دهد  بر  انگیختگی دانش آموزان است  به این  معنی  که دانش  آموزان  را از  لایه ای  به لایه ی دیگر  تغییر وضعیت  می دهد   .با کمک این  عملکرد  شما می توانید  طبقه اجتماعی ،فرهنگی  و شغلی خود را  تغییر دهید .

به طور  مثال آبی که در برکه ای  ثابت  باقی بماند  ،گندیده می شود  در  حقیقت  معلم  کسی است کع این آب را به  حرکت  در آورد  و   از تهوع  سکون نجات دهد  . بنابراین  می توان گفت  بهترین  تعریفی که از یک  معلم  خوب می توان ارائه داد  ،همین موضوع است .  در حال حاضر  معلم  نه به محتوای  ذهن  بلکه به راهبری  و  نحوه روش  علمی، دانش آموزان را راهنمایی می کند .

سامان سلامیان  شما را  به خدای  بزرگ می سپارد  ،انشالا که ایران در مسیر پیشرفت ، معلمان  و  دانش  آموزان بهتری را پرورش دهد .

برخی مطالب مفید

دبیر ریاضی

چگونه ریاضی بخوانیم

مدیریت بر زمان بندی آزمون

کنکور ریاضی

با تشکر مدیریت  سایت سامان سلامیان بهترین دبیر کنکور ریاضی

 

پاسخ

2 × چهار =

Call Now Buttonتماس با استاد سلامیان