سبد خرید

چگونه استعداد ذاتی خود را کشف کنیم ؟

چگونه استعداد ذاتی خود را کشف کنیم ؟

چگونه استعداد ذاتی خود را کشف کنیم ؟

به گذشته بر گردید

به گذشته خود فکر کنید ،به دوران راهنمایی و دبیرستان  و یا حتی عقب تر . به کارهایی که قبلا انجام می دادید و دیگران به خاطر انجام آن ها شما را تحسین می کردند . به عقب برگردید و کار هایی که  شما به سادگی انجام می دادید  و در آن ها موفق بودید  فکر کنید . کارهایی که  دوستانتان  برای انجام دادنش از شما کمک می خواستند ،مثل انجام کاردستی ،حل کردن یک معما و از این قبیل . باید گفت نبوغ یک فرد  در کار هایی است که  به سادگی در آن ها موفق هستید . گاهی این افراد این گونه تصور دارند  که به دلیل آن که به سادگی از پس انجام آن کار بر آمده اند پس این کار ساده است و دیگران هم توانایی رقابت با آن ها را دارند .

گاهی ممکن است کاری که شما در زمان کوتاهی انجام می دهید فردی  نیاز به گذراندن زمان طولانی و تلاش های مداوم داشته باشد ، پس بهتر است خودتان و البته توانایی های خودتان را دست کم نگیرد .بهتر است در مرحله اول  کار هایی که به سادگی از پس آن ها در می آیید برای خود لیست کنید .

چگونه استعداد ذاتی خود را کشف کنیم-؟

تایمر را روشن کنید

شاید این اتفاق برای شما هم پیش آمده باشد که مشغول به انجام کاری هستید  و اصلا متوجه گذر زمان نشده اید حتی برای استراحت هم از جای خودبلند نشده اید . در مقابل هم حتما  کارهایی را هم تجربه کرده اید  که تمام فکر و ذهن شما شانه خالی کردن از انجام آن باشد . اگر تا به حال به این موضوع فکر نکرده اید  بهتر است این بار  قبل از انجام کاری میزان رضایت مندی خود را از انجام آن کار در نظر بگیرید  و به سادگی از آن نگذرید ،علاقه مندی و تبحر شما در یک کار نشان دهنده  استعداد شماست .

سامان سلامیان بهترین دبیر ریاضی با ارائه برنامه ای هدفمند و دقیق راه موفقیت در کنکور را برای دانش آموزان هموار می سازد .برای مشاوره و شرکت در کلاس های تقویتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید : ۰۹۲۱۳۳۶۳۱۹۸ – ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱

کمی از مدرک هایتان فاصله بگیرید

متاسفانه بیشتر افراد در انتخاب رشته دانشگاهی خود  به علاقه مندی ها و استعداد های خود توجه نمی کنند  و تنها بر اساس چشم و هم چشمی رشته ای را انتخاب می کنند .  علاقمندی یکی از مهم ترین  ارکان اصلی در موقعیت است  درست است که 4 تا 6 سال زمان با ارزش شما صرف رشته ای شده است که شما به آن علاقه ندارید ،اما نیاز نیست آینده شما تحت تاثیر این 4 سال تحصیل شود .  بهتر است به دنبال استعداد شغلی خود باشید .

نبضتان را شناسایی کنید

برای این کار بهتر است حداقل تا 2 ماه تمام فعالیت های خود را زیر نظر بگیرید ،گاهی با انجام دادن برخی کار ها حال شما خوب می شود و گاهی هم اصلا رقابتی به انجام آن کار ندارید . برخی این گونه فکر می کنند که لازم است برای  پیدا کردن استعداد های خود  باید کارهای پیچیده انجام دهند . پیداکردن استعداد ها و علاقه مندی های شما  تنها نیاز به هوشمندی شما دارد  برای بهتر  شناختن استعداد های خود  می توانید از کارشناسان و مسئولان این  کمک بخواهید.

با تشکر مدیریت سایت مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

برخی از مقالات

چگونگی تاثیر معدل در کنکور

کنکور

اساتید برتر کنکور

با تشکر مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

دیدگاه‌ها ۰