چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم ؟

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم ؟

بیشتر شاگردان سامان سلامیان  از ایشان در رابطه با  راه های موفقیت در ریاضی ؟ قوی کردن پایه  ریاضی و اینکه چگونه  ریاضی را تمرین کنند و خود را برای امتحان ریاضی  آماده کنند، سوال می پرسند .  به طور حتم یادگیری ریاضی نیازمند  قوانین و البته تلاش خود  دانش اموز است، اگر شما هم تصمیم دارید ریاضی را خوب  یاد بگیرد ادامه مطلب را مطالعه کنید .

آموزش ریاضی 2

هر چه آموزش  ریاضی  ساده تر  و قابل فهم تر  باشد  دانش آموز بیشتر  جذب و علاقه  مند  به یادگیری  میشود  این،عملکرد  میتواند به صورت شکل نمودار، مثال از  طبیعت  زندگی روزمره  ربط دادن  ریاضی  به دنیای اطراف ، بیان  کاربرد های  ریاضی  به بچه  باشد  و بسته  به این  که دانش آموز  در چه پایه  ای تحصیل  می کند  میتوان از مثال هایی که بیشتر  به آن  ها  علاقه مند هستند  استفاده کرد  حتی در  پایه های  پایین تر  میتوان  با یچه  های بازی نیز کرد  و ریاضی را  با بازی  به آن  ها یاد داد و در پایه  های  بالاتر  با ترکیب  تکنولوژی  در ریاضی  و استفاده  از امکانات  و فضای مجازی  میتوان  بچه ها را  به ریاضی علاقه مند  کرد و یادگیری  را برایشان  آسان و  قابل فهم تر کرد .

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم ؟

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم ؟

مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود میتواند در تقویت ریاضی ما موثر باشد :

 1. حفظ نکنیم بلکه درک کنیم :

سعی کنیم به جای حفظ کردن مفاهیم اولیه و اساسی و نکات  هر مبحث در ریاضی به درک بهتر و فهمیدن آن بپردازیم . در واقع علاوه بر چگونگی حل یک سوال با استفاده از یک روش ،همیشه جویای علت استفاده از یک روش حل برای یک مسئله باشیم (چرا و چگونه !)

2.تمرین و تکرار داشته باشیم :

همان طور که برای یادگیری کار با یک ابزار موسیقی لازم به تمرین و تکرار زیاد  می باشد ، برای یادگیری بهتر ریاضیات و تقویت خود در این راه ،احتیاج به تمرین و تکرار فراوان می باشد. (کار نیکو کردن از پر کردن است )

3.سعی کنیم راه حل های مختلف مسئله ها  را که به آن ها پی برده ایم برای دوستان خود توضیح دهیم:

توضیح دادن (یابه عبارتی درس دادن)

دروس فرا گرفته شده نه تنها در درس ریاضی بلکه در بقیه دروس هم میتواند در تثبیت بهتر آنها در ذهن ما ، بسیار موثر باشد .

سامان سلامیان با ارائه برنامه ای هدفمند و دقیق راه موفقیت در کنکور را برای دانش آموزان هموار می سازند .شما می توانید برای شرکت در کلاس های تقویتی با شماره های زیر تماس بگیرید : ۰۹۱۲۱۰۶۳۱۹۸ – ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱

موفقیت در درس ریاضی

در مقالات پیشین هم در رابطه با  راهکار های موفقیت در ریاضی و  روش های مطالعه درس ریاضی صحبت کردیم ،اما نکته ای که مورد اهمیت است این است که، باید در درجه اول  انگیزه و هدف خود را تعیین کنید . هدفی که میخواهید برای آن تلاش کنید را برای خود تعیین کنید . در کلاس های ریاضی تجربی سامان سلامیان  سعی شده  است تا با زبانی ساده و روان  تدریس کرد  ، پس در این کلاس ها شرکت کنید ، با علاقه به  صحبت های دبیر ریاضی  خود توجه کنید  و با یادداشت برداری و جزوه مطالب را در ذهن خود ماندگار کنید .

مرور کردن درس و حل تمرین در ماندگاری مطالب بسیار موثر است . اگر دانش آموزان در کل دوره تحصیلی خود با  این روش مطالعه داشته باشند ، به تدریج در درس ریاضی قوی می شوند . برای موفقیت در درس ریاضی لازم است تا تلاش کنید  و به صورت اصولی درس بخوانید .

سامان سلامیان همچنین با ارائه مشاوره   به دانش آموزان خود ، به آن ها راه رسیدن به هدف را نشان می دهد . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کلاس های  کنکور و آموزشی با شماره  ۰۹۱۲۱۰۶۳۱۹۸    تماس بگیرید .

با تشکر مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

One thought on “چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم ؟

 1. روغن خراطین - آبان ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۰ ب.ظ

  سلام
  من خیلی اتفاقی از گوگل اومدم
  با اجازتون من اینجا برای دوستمم فرستادم تا بیاد ببینه
  ممنون

  پاسخ

پاسخ

هشت + 16 =

Call Now Buttonتماس با استاد سلامیان