نحوه مطالعه ریاضی

نحوه مطالعه ریاضی

نحوه مطالعه ریاضی

ممکن است این اتفاق بارها برای تمام افراد  پیش آمده باشد  که ،درس ریاضی را خوانده اند اما نتوانسته اند در آزمون موفق باشد و در صد آزمون آن ها تعریفی نبوده است .

دانش آموزان مهندس سلامیان، بهترین دبیر ریاضی این سوال را بار ها از ایشون پرسیده اند  ،که دلیل این اتفاق چیست ؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوال می پردازیم .

نحوه-مطالعه-ریاضی

درس ریاضی  خواندنی و حفظ کردنی نیست  و نمی توان با رو خوانی کردن از آن  ، در درس ریاضی موفق شد . روخوانی  کردن از ریاضی یکی مشکلات رایج بیشتر دانش آموزان در درس ریاضی می باشد  .

یک نمره خوب و بالا ،مهمترین قسمتی است که در کارنامه دانش آموز ثبت می گردد  و ملاک برای سنجیدن  او ،همیدن نمره می باشد . توصیه می شود دانش آموزانی که می خواهند در این درس نمره بالایی کسب کنند و موفق باشند تنها باید  بنویسند ،هر چه بیشتر بنویسید و یادداشت برداری کنید در این درس موفق تر می باشید .

در نتیجه با حل مسائل و  نوشتن آن ها ،کاغذهای سفید خود راسیاه کنید  و تا می توانیم  برای خواندن ریاضی این کاغذهای سفید را تبدیل به چرک نویس کنید . حتی اگر راه حل را بلد هستید ،حتما آن را بنویسید و حل کنید و در اخر جواب را با حل آن مقایسه کنید . گاهی نیز راه حل مسئله را بلد نیستید ،پس سعی  کنید  از  روی آن بنویسید  و حل آن را بر روی کاغذ پیاده کنید ،مطمئن باشید هر چه بیشتر یادداشت برداری کنید و بنویسد موفق تر می باشید .

بهترین راه کار این است  که در ابتدای هفته مقداری کاغذ و یا دفتر را تعیین کنید که تا آخر هفته باید تبدیل به چرک نویس شده باشند . مسائلی را که بلد نیستید و در حل کردن آن ها با مشکل مواجه می شوید سعی  کنید دو  و یا سه بار بر روی کاغذ بنویسید با سه بار نوشتن از روی حل ،به طور حتم موفق شده اید که حل ان مسئله را تنها با نوشیتن فرا بگیرید .

در اخر می توان گفت دانش آموزانی که میزان چرک نویس آن ها در درس ریاضی بیشتر است ،موفق تر از سایر دانش آموزان خواهند بود.

برخی مطالب مفید

دبیر ریاضی

چگونه ریاضی بخوانیم

مدیریت بر زمان بندی آزمون

کنکور ریاضی

با تشکر مدیریت  سایت سامان سلامیان بهترین دبیر کنکور ریاضی

دیدگاه‌ها ۱
ارسال دیدگاه جدید