طرح درس

طرح درس

طرح درس

بیشتر دبیران ریاضی خوب و حرفه ای این سوال را دارند ،که  چرا باید طرح درس بنویسیم ؟  و آیا  یک دبیر ریاضی خوب  کسی است که طرح درس داشته باشد ؟

 در این مقاله درباره الزامات طرح درس صحبت می کنیم .

در ابتدا باید این سوال مطرح گرددکه آیا یک دبیر ریاضی  بدون داشتن طرح درس ،چگونه می خواهد با برنامه ای دقیق آموزش به دانش آموزان را انجام دهند .

طرح-درس

با کمک تجربه ها و آموخته هایی  که کسب شده است ،تمامی دبیران ریاضی با ارائه طرح درس نگرشی مثبت داشته اند .  سامان سلامیان یکی از دبیران خوب در تهران همیشه به دنبال ارائه قالب های کار آمد برای  طرح درس  می باشد .  در نتیجه تمام این موارد دلیل بر این شد که کتابی مستقل برای  نگارش طرح درس تالیف شود  ،در این کتاب به دور از پیچیدگی های آکادمیک و بحث های طولانی نظریه های مفیدی در عرصه عمل بیان شده اند ،دبیران ریاضی می توانند با کمک  این نظریه ها و تجربه ها ،تدریس اثر بخش تری را ارائه دهند . با ارائه این کتاب تلاش بر این بود تا با کمک آن بتوان با استفاده حاشیه ها و نظریه های متناسب  در فهم ،بیشتر و بهتر مطالب بکوشیم .

البته در طی این کتاب دیده شده است که برخی مطالب نامفهوم باشند و نیاز به نمونه های علمی و عینی برای ارائه دارند  ،حتی ممکن است در این کتاب ها برخلاف نظریه برخی از مولفین نظریه هایی بیان شده باشد  ،اما آن چه مهم است این است که مولفان ،به عنوان راهنمایی برای دبیران ،متخصصان و افراد  علاقه مند به برنامه ریزی های درسی هستند

با تشکر مدیریت سایت مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

برخی از مقالات

سرگرمی و ریاضی

دبیر ریاضی

آموزش ریاضی

کنکور ریاضی

با تشکر مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید