سخت گیری در آموزش ریاضی

سخت گیری در آموزش ریاضی

سامان سلامیان بهترین دبیر ریاضی در ایران و تهران در رابطه با معایب و محاسن سختگیری در آموزش ریاضی  صحبت می کنند .امروزه روش های مختلفی برای تدریس وجود دارد که ممکن است هر کدام از آن ها معایب و مزایای  خاص خود را داشته باشند ،گاهی یک روش تدریس در  برخی دانش آموزان با تیپ شخصیتی خاص موثر تر است و گاهی  هم همین روش آموزشی خود می تواند تاثیری منفی داشته باشد .  در ادامه سامان سلامیان  بهترین روش تدریس ریاضی را بررسی می کنند .

سخت گیری در آموزش ریاضی

سخت گیری در آموزش ریاضی

 با توجه به نیاز جامعه  امروز به افراد خلاق ، به نظر می رسد که بهترین راه تربیت نیروی کارآمد  ،آموزش مفاهیم ریاضی،روش های نوین تدریس ریاضی  و تقویت  هوش انتظاعی دانش آموزان است . با توجه  به بررسی آثار مفید و یا مضر سختگیری معلمان ریاضی در آموزش  ،سامان سلامیان در دو کلاس آموزشی خود  به طور گروه هدف ،عملکرد دانش آموزان خود را در امتحانات  و آزمون های تستی و کنکور  مورد آزمایش قرار دادند و  به این نتیجه رسیدند که در کلاس های پسرانه  ،ایجاد یک جو پادگانی ،قانونمند و سختگیرانه  می تواند نتیجه بهتری را در آزمون ها به ارمغان بیاورد  .

سامان سلامیان با ارائه برنامه ای هدفمند و دقیق راه موفقیت در کنکور و صفر تا صد ریاضی را برای دانش آموزان آموزش می دهند .شما می توانید برای شرکت در کلاس های تقویتی با شماره های زیر تماس بگیرید : ۰۹۲۱۳۳۶۳۱۹۸ – ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱

 

پیگیری نمرات ،بازخواست دانش آموزان  و کنترل فعالیت نقش بسزایی در عملکرد دانش آموزان داشت .

 اما این مورد را در کلاس های دخترانه  بررسی کنیم

 در مقابل در کلاس های دخترانه ، برخوردی مودبانه ،احترام گذاری و شرمندگی  نتیجه بهتری دارد . باید گفت گاهی سختگیری  برای دانش آموزان متوسط  روبه خود و زیر متوسط  نتیجه بسیار خوبی داشته  ،در حالی که سختگیری می تواند در برخی کلاس ها سبب  انزجار  و متنفر  شدن دانش آموز از ریاضی  و کلاس  و در نهایت گوش ندادن  دانش آموزان به توصیه های  دبیر ریاضی منجر شود .

 در این شرایط لازم است تا معلم با کمک یا بررسی آماری دقیق  به این موضوع توجه کند که  در کلاس درسی خود   دانش آموزان اکثریت از چه نوع شخصیتی هستند ، و در  همان ابتدای جلسه این مورد را ارزیابی کند که روش های سختگیرانه  ،همچون اخراج از کلاس ،تنبیه و جریمه دانش آموز آیا می تواند موثر باشد  یا خیر ؟

با تشکر مدیریت سایت مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

بهترین دبیر ریاضی

دبیر ریاضی

روش های نوین تدریس ریاضی

کنکور ریاضی

با تشکر مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

پاسخ

دوازده − سه =

Call Now Buttonتماس با استاد سلامیان