سبد خرید

واکنش به قطعی شدن سوابق در کنکور

واکنش به قطعی شدن سوابق در کنکور

واکنش به قطعی شدن سوابق در کنکور

اعلام مخالفت سامان سلامیان دبیر ریاضی  با طرح اِعمال قطعی  سوابق تحصیلی به صورت سی‌درصد در پذیرش دانشجو.با شیوه جدید برنامه گذاری کنکور و  تاثیر قطعی 30 درصدی  سوابق تحصیلی در کنکور ،به عنوان یک معلم مخالف هستم . باید بگویم قبولی در این کنکور منصفانه نیست ،دلیل آن هم در این است که شما فرض کنید  دانش آموز بسیار خوبی که برای یک شاخه  خاصی از المپیاد درسی در حال تلاش است ،ممکن است وقت و زمان  لازمی را برای سایر درس های خود نگذارد  و از نظر سابقه تحصیلی  ،عقب تر از افرادی باشد که این درس های را با کمک تقلب ،عدم امنیت ،رشوه دادن به مدرسه و…  معدلی با نمره ای بالا را کسب کنند .

کنکور

کنکور در ایران  به منظور  ورود به دانشگاه های دولتی زیر نظر  سازمان سنجش آموزش و پرورش کشور برگزار می شود .   در حقیقت این آزمون هر ساله   و در ماه تیر برگزار می شود  و برای رشته های علوم تجربی ،علوم انسانی ، زبان های خارجی ،هنر و البته علوم ریاضی طراحی می گردد . اولین کنکور در ایران در سال 1348 برگزار گردید  و در این آزمون سوالات به صورت جواب کوتاه طراحی گردید  . کنکور از سال 1348  تا امسال به صورت مداوم انجام شد و هر ساله  در برگزاری آزمن طراحی سوالات و … پیشرفت های قابل توجهی  داشته است . اما متاسفانه برهپخی نظریه های غیر منطقی ،منصافنه بودن این آزمون را بیان می کنند .

 

واکنش به قطعی شدن سوابق در کنکور

واکنش به قطعی شدن سوابق در کنکور

اگر ما در جهش کاهش استرس دانش آموزی هستیم ، متاسفانه در حال انتقال این استرس به سال  دهم و یازدهم  هستیم . این تروریسم آموزشی توسط  سیستم اموزشی تقویت می شود .  من نمی خواهم بگویم که یک دانش آموز  که از قشر ضعیف  است و تصمیم دارد که با ورود به دانشگاه های دولتی و برخی از رشته های خاص  طبقه اجتماعی خود را عوض کند ،به واسطه این  چگونگی تاثیر معدل در کنکور ،در سه سال آخر دوره تحصیلی ،بسیاری از شانس های خود را از دست می دهد  و متاسفانه ظاهر این موضوع این طور است که  ،شاید شما این گونه تصور کنید که بنده ،سامان سلامیان با قانون حذف کنکور مخالف هستم  ولی باید بگویم که به طور کلی قانون حذف کنکور به طور کلی لغو شد ،یلیل آن هم در این بود که برای رشته های خاص  طبق تئوری حتما  تقاضاهای بسیاری ایجاد می گردد  و نمی توانیم بر اساس سوابق تحصیلی  افراد را انتخاب کنیم و در این صورت  ورود به دانشگاه ها به نوعی رانتی خواهد شد .

سامان سلامیان با ارائه ای برنامه ای هدفمند و دقیق راه موفقیت در کنکور را برای دانش آموزان هموار می سازد .برای مشاوره و شرکت در کلاس های تقویتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید : ۰۹۲۱۳۳۶۳۱۹۸ – ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱

می توان  گفت این نظریه هم  همانند سایر سعی و خطا ها می باشد  و البته از دسته سعی و خطاها یی که منجر به نتیجه خوب نیست  و بسیار واگرا است می باشد  .

این مطلب را هم بخوانید
تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور

سامان سلامیان بهترین دبیر ریاضی  در تهران اعلام می کنند که  نظریه تاثیر سی درصد سوابق تحصیلی  در کنکور با اتفاقاتی که در طول  برگزاری امتحانات می افتد  از جمله خریدن سوالات امتحانی و…  ملاک خوبی نیست  و به شما قول می دهم که از نظر تجربی در طی  سال های اخیر این موضوع  مشخص گردد و با زهم سیستم  پذیرش دانشجو تغییر پیدا کند . متاسفانه در سال های اخیر نظریه های متنوعی بیان شد ،اما باید  گفت هنوز هم به نتیجه ایده ال برای پذیرش دانشجو دست نیافته ایم  و من معتقدم که این راه همچنان ادامه دار خواهد بود  و روش های بیشمار دیگری را همچنان تا ابد ادامه دهند .

 

با تشکر مدیریت سایت مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

برخی از مقالات

چگونگی تاثیر معدل در کنکور

کنکور

اساتید برتر کنکور

با تشکر مدرسه تخصصی ریاضیات سامان سلامیان

دیدگاه‌ها ۰